XXI wiek to niestety czas, w którym każdy może w internecie napisać w zasadzie wszystko i nie podlega to większym konsekwencjom. W efekcie często informacje, jakie do nas docierają są nieprawidłowe i wybieramy inny kurs JavaScript niż powinniśmy albo gorzej – nie wybieramy go w ogóle. Aby zredukować ilość zupełnie błędnych decyzji, przytoczone zostaną poniżej najważniejsze mity na temat kursów JavaScript, w tym kursów z tego zakresu na znanych platformach jak Strefa Kursów i Udemy.

Mit 1 – nic się nie nauczysz przez kurs JavaScript online

Czasami można spotkać się z ogólną krytyką kursów internetowych. Mówi się, że są one zupełnie nieopłacalne – przecież jak w ogóle można się nauczyć czegoś tak po prostu siedząc przed komputerem w domu. To myślenie jest jednak dość anachroniczne. Tak naprawdę bowiem dzisiaj znacznie więcej się nauczymy poprzez niejeden kurs internetowy niż przez różnego rodzaju zwykłe szkolenia. Dlaczego?

Pomyślmy, na takie szkolenia często trafiamy już całkowicie wyczerpani i zmęczeni. Nie mamy w zasadzie siły na cokolwiek, nie mówiąc już w zasadzie o nauce. Co więcej zawsze w grupie zdarzają się osoby, które albo będą zupełnie niepotrzebnie wywierały presję, albo też będą spowalniać wszystkich. Często zatem takie zajęcia kończą się tym, że wracamy całkowicie sfrustrowani do domów w zasadzie niczego się nie nauczywszy…

Jak zaś sprawa wygląda z takim kursem internetowym? Otóż tutaj wszystko wygląda zupełnie inaczej. Przed wszystkim mamy pełną możliwość przygotowania się wcześniej, wypoczęcia. Słowem do komputera zasiadamy wtedy, kiedy jest cicho i spokojnie a my mamy siłę na naukę. Co więcej kursy internetowe często także charakteryzują się znacznie wyższym poziomem merytorycznym. Tutaj bowiem firmy stać na zatrudnienie specjalistów. Warto jeszcze dodać, że kurs internetowy możemy robić w zasadzie w naszym tempie. Jeśli idzie nam coś dla je tak możemy powtarzać sobie wszystko na spokojnie do tego momentu, aż zrozumiemy wszystko dokładnie. Jak zatem widać – taki kurs online stanowi naprawdę dość ciekawy sposób nauki.

Strefa Kursów - JavaScript programowanie asynchroniczne

Kurs programowania asynchronicznego w JavaScript to nie jest najlepsza propozycja na początek przygody z JavaScript, ale na Strefie Kursów znajdziesz kursy o różnym poziomie zaawansowania

Mit 2 – dobry kurs JavaScript można zrobić za darmo

Tak – tu odzywa się nasza oszczędność. W końcu kiedy włączamy komputer widzimy mnóstwo filmików na YouTube czy różnych blogów, które opisują w jaki sposób należy używać JavaScript. Poco zatem wydawać jakieś pieniądze, skoro wiedzę mamy na wyciągnięcie ręki w zasadzie całkowicie za darmo.

Cóż powodów , dla których jednak lepiej jest sięgnąć po profesjonalny kurs, jest kilka. Przede wszystkim będzie to fakt, że że wszystkich informacji, jaki publikowane są w internecie tak naprawdę bardzo mały ułamek ma jakikolwiek sens. Co więcej jednak warto jeszcze podkreślić, że trudno jest te informacje znaleźć. Generalnie zatem nauka samodzielna zajmie nam naprawdę strasznie dużo czasu i energii, co w zasadzie nie ma większego sensu. Tym bardziej, że naprawdę kursy internetowe wcale nie są tak drogie, jak nam się to powszechnie wydaje. Przykładowo na Strefie Kursów albo platformie Udemy kursy JavaScript zaczynają się już od trochę powyżej 50 złotych a kończą w zasadzie przed 200 zł. W porównaniu do tego, ile wydajemy chociażby na rozrywki, to jest to naprawdę mała kwota za coś, co może nam pomóc osiągnąć sukces.

Mit 3 – każda platforma edukacyjna jest taka sama

Zupełnie tak nie jest. Przede wszystkim bowiem takie kursy z Udemy albo że Strefy Kursów wyróżniają się tym, że naprawdę reprezentują bardzo wysoki poziom zarówno pod kątem merytorycznym jak i jakości dźwięku i obrazu. Warto jeszcze dodać, że także materiał jest naprawdę dobrze podzielony także aby dla wszystkich było wygodne korzystanie z niego. Ponadto cała szata graficzna, sposób prowadzenia kursu, powtórki itp. sprawiają, że doskonale zapamiętuje się wszelkie treści nie myśląc nawet o tym. Warto jeszcze dodać, że kurs jest tak dostosowany aby móc go sobie przeglądać jadąc autobusem, na uczelni, w przerwie w pracy – słowem chodzi tu o to, żeby zamiast marnować czas na różne głupoty, móc jakoś dobrze go wykorzystać.

To jeszcze nie wszystko. Na obu tych platformach znajdziemy kursy JavaScript związane z różnym poziomem zaawansowania i prowadzone w różny sposób. Dzięki temu oczywiście mamy szansę na dobranie odpowiedniego poziomu i sposobu nauki do siebie.

Warto jeszcze dodać, że zasadniczo kursy zarówno w Strefie Kursów jak i w Udemy mogą funkcjonować także w trybie offline, jeśli tylko wcześniej je pobierzemy. Ważne jest także to, że Strefa Kursów i Udemy umożliwiają w zasadzie ciągły kontakt z osobą tworząca kurs albo chociaż cały czas istnieje możliwość zadawania na bieżąco pytań – to bardzo cenne.

Udemy - zaawansowane projekty w CSS i JavaScript

Na platformie Udemy również znajdziesz szereg kursów JavaScript o różnym poziomie zaawansowania, można dzięki temu poznać JavaScript od poziomu amatora do profesjonalisty

Mit 4 – kurs JavaScript nie przyda Ci się w pracy

Nieprawda. Zasadniczo jednak rzeczywiście jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy komputera w ręce albo nasza umiejętność jego obsługi sprowadza się do włączenia, wyłączenia i obsługi standardowych programów, to faktycznie JavaScript będzie zbyt zaawansowane. Warto także najpierw zacząć od bardziej bazowego języka jak np. CSS albo HTML. Zasadniczo jednak w ogóle nie trzeba być informatykiem, aby zrozumieć JavaScript i dobrze się nim posługiwać.

Mit 5 – dzięki kursowi online zawodu nie zmienisz

Oczywiście jest to zupełna nieprawda. Wiele osób dzięki takim szkoleniom zdobyło w zasadzie nowy zawód albo też tak bardzo poszerzyło swoje kompetencje, że aż umożliwiło to całkowitą zamianę stanowiska – oczywiście na lepsze.

Podsumowując, okazuje się, że Strefa Kursów i Udemy mają naprawdę wiele zalet. Warto zatem skorzystać z oferty ich kursów. Oczywiście nie tylko i wyłącznie z kursów z zakresu informatyki i programowania – znajdziemy tam bowiem wiele jeszcze innych ciekawych rzeczy. Tak naprawdę każdy znajdzie tam spokojnie choć jeden kurs, którego wykonanie znacząco poprawi jego kwalifikacje i sytuację na rynku pracy. Warto się nad tym zastanowić.

Strefa Kursów oraz Udemy to nie są jedyne popularne platformy ze szkoleniami online. Są to jednak moje dwie ulubione platformy edukacyjne. Dzięki nim poznałem nie tylko JavaScript, ale akurat kursy JavaScript były jednymi z pierwszych, które zakupiłem. Możesz o tym przeczytać w artykule https://www.kupony.org/blog/nauka-programowania-w-javascript-czy-warto-i-ktory-kurs-wybrac/.