XXI wiek to czas, w którym w zasadzie każdy może napisać w internecie absolutnie wszystko, na co tylko ma ochotę. Przez to oczywiście funkcjonuje szereg z marszu w ogóle nieprawidłowych informacji, mitów, które warto tu obalić. Poniżej przedstawione zostaną najbardziej popularne mity odnośnie kursów online i platformy prowadzącej takie szkolenia a mianowicie Strefy Kursów.

Mit 1 – ze szkoleń online nie da się nic nauczyć

Zacznijmy od najbardziej chyba bulwersującego mitu, a mianowicie mówiącego, że z kursów online to zupełnie nie da się czegokolwiek dowiedzieć. Otóż stanowczo jest to w ogóle nieprawda. Wręcz przeciwnie nawet.

Generalnie jednak wpajano nam od zawsze kilka bardzo szkodliwych sloganów. Pierwszy z nich odnosi się do tego, że przecież nie da się czegokolwiek osiągnąć, jeśli nie będziemy ciężko pracować. W związku z tym dość mało prawdopodobne wydaje nam się to, że ktoś po prostu weźmie sobie zaparzy herbatkę i usiądzie rano przed komputerem i będzie wszystko umiał. Jak to tak? Otóż całkowicie jak najbardziej normalne – zdecydowanie prościej jest uczyć się, kiedy jesteśmy wypoczęci, mamy ciszę, spokój.

Ponadto trzeba tu dodać jeszcze kilka spraw odnośnie jakości takich kursów. Zasadniczo to postawmy się w pozycji właściciela takiej platformy że szkoleniami online, jaka jest właśnie Strefa Kursów. Co jest szczególnie istotne, że zamiast marnować pieniądze na wynajęcie sali w dodatku dla małej liczby osób itp. tutaj firma może je wydać na naprawdę dobrej jakości obraz, dźwięk. Co więcej – dużo pieniędzy jest także to przeznaczonych na honoraria dla prelegentów. Co jest szczególnie istotne tutaj to fakt, że to właśnie szkolenia online tak naprawdę charakteryzują się absolutnie najwyższą jakością pod kątem merytorycznym.

Trzeba zaznaczyć jeszcze kolejną rzecz tutaj, o której myśli tak naprawdę bardzo mało osób. O co tutaj chodzi? Otóż bardzo istotne jest to, że takie platformy jak na przykład właśnie Strefa Kursów zatrudniają także świetnych specjalistów od uczenia się. Ci ludzie doskonale potrafią dobrać ilość materiałów na jeden dzień, rodzaj najlepszego do nauki tła, zastosowanie pobudzających umysł kolorów… Zasadniczo można by tu wymieniać wiele takich drobnych spraw które jednak w całości pomagają nam nieporównywalnie lepiej zapamiętać cały materiał.

Mit 2 – platformy szkoleniowe wyciągają pieniądze

Niektórzy także uważają, że w ogóle takie platformy jak Strefa Kursów to tylko służą wyciąganiu pieniędzy. Skąd się bierze takie przekonanie? Otóż niektórzy uważają właśnie, że kursy online charakteryzują się niską jakością. To jednakże już obaliliśmy powyżej. Innym zarzutem jest to, że platformy takie posiadają wiele kursów z danego sektora i to na pewno wygląda tak, że kupując jeden kurs, w zasadzie to będziemy zmuszenie do kupowania jego kolejnych kontynuacji.

Oczywiście tak jednak nie jest. Rzeczywiście kursy online występują w wielu różnych wersjach, na różnych poziomach zaawansowania, charakteryzują się także naprawdę bardzo różną długością, innym rodzajem godzin, techniką prowadzenia lekcji itp. Zasadniczo jednak nikt w żaden sposób nie każe nam korzystać z innych kursów. Standardowo kurs określany jako średnio zaawansowany naprawdę umożliwia otrzymanie wiedzy o umiejętności właśnie na tym poziomie. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule poświęconym finansowym korzyściom wynikającym z uczestnictwa w szkoleniach online Strefy Kursów dostępnym pod adresem https://www.kupony.org/blog/strefa-kursow-to-wiedza-warta-miliony-a-dostepna-za-grosze/.

Trzeba jednak gwoli ścisłości dodać, że zasadniczo platforma Strefa Kursów i inne miejsca ze szkoleniami online bardzo zachęcają do zapoznania się z ofertą innych kursów i skorzystania z nich. Jednak nie są to zachęty zbudowane chęci wyciągnięcia od nas pieniędzy. Nie ma tu żadnych nieprzyjemnych zagrywek, takich jak to, że kurs kończy się w ten sposób, że w zasadzie to musimy kupić następną część, aby czegokolwiek sensowne się dowiedzieć. Polecanie innych kursów ma tutaj raczej charakter dbania o nasz rozwój.

Mit 3 – kursy online to strata czasu, energii i pieniędzy

No właśnie stanowczo i zdecydowanie nie, co już zostało niejako podkreślone wcześniej, ale teraz możemy to dodatkowo podsumować. Otóż dzięki kursom online możemy spokojnie relaksować się w domu, czytając prezentacje, nie będąc zmęczonymi i robiąc zadania w takim tempie, jaki nam odpowiada. Słowem kursy online to na pewno nie strata czasu. Energii? Także nie bardzo pasuje. W końcu nie specjalnie cokolwiek robimy po to, aby usiąść przed komputerem. A pieniędzy? Już wcześniej było poruszone to, że w zasadzie takie kursy to są wyjątkowo tanie.

Mit 4 – przekwalifikowanie dzięki kursom niemożliwe

To chyba największy mit, który wiele szkód narobił. Wiele osób przekonanych jest bowiem, że to niemożliwe że to w ogóle niemożliwe żeby przekwalifikować się bez studiów albo bez przyuczenia w danym zawodzie…

Nic bardziej mylnego. Generalnie szkolenia online pomagają naprawdę wielu osobom znaleźć pracę marzeń. Oczywiście to nie jest tak, że wystarczy zakupić dostęp do platformy i już będziemy mistrzami wszystkiego. Jednak istnieje naprawdę wiele osób, które dzięki Strefie Kursów zaczynają w zupełnie nowych dziedzinach i naprawdę całkiem dobrze im to wychodzi a przede wszystkim są szczęśliwe.

Mit 5 – kursy online są wyłącznie z zakresu informatyki

Zupełnie tak nie jest! Zresztą wystarczy przecież popatrzeć chociażby na platformę Strefa Kursów. Tutaj rzeczywiście – wiele szkoleń jest stricte z zakresu informatyki. Niemniej jednak wcale nie wszystkie. Część z ich bowiem pochodzi sektora bardziej biznesowego, inne zaś dotyczą prac biurowych. Warto wiedzieć, że Strefa Kursów realizuje także szkolenia online z zakresu chociażby szkoleń CAD, czyli programu do wykonywania profesjonalnych wizualizacji 3D albo grafik.

Podsumowując niestety istnieje dość dużo różnych mitów na temat platform ze szkoleniami online, takich jak np. Strefa Kursów. Warto jednak podkreślić, że większość nich niespecjalnie ma się jakoś do rzeczywistości. Trzeba jeszcze podkreślić , że kursy online kończą się certyfikatem, który daje nam naprawdę całkiem wartościowy punkt do CV.

Chcesz nauczyć się jak najwięcej wydając jak najmniej? Powinien zainteresować Cię kupon rabatowy na szkolenia Strefy Kursów. Znajdziesz go na stronie https://www.kupony.org/sklep/strefa-kursow/.