Strona internetowa musi posiadać bogatą warstwę graficzną, która spodoba się odwiedzającemu. Należy zadbać o nagromadzenie fotografii. Trzeba również zadbać o to, aby obecność dużej ilości plików graficznych nie wpłynęła na szybkość pracy strony, a wręcz ułatwiła korzystanie z niej.

Rozmiar zdjęć a szybkość działania strony

Na pewno każdy z nas wielokrotnie spotkał się z irytującym problemem, jakim były trudności w załadowaniu witryny internetowej. Zauważyliście, że największy problem jest wtedy, gdy trzeba załadować zdjęcie? Pliki tego typu zawsze ładują się co najmniej kilka sekund, co bez wątpienia jest denerwujące. Dlatego więc trzeba zadbać o to, aby plik zawierający zdjęcie miał jak najmniejszy rozmiar, co przyspieszy czas jego transmisji za pośrednictwem internetu.

Ponadto wyszukiwarka Google, ustalając listę wyświetleń przy wpisaniu danej frazy, nadaje określoną pozycję stronie, kierując się szybkością jej pracy. Im mniej pliki zajmują mniej miejsca, tym strona działa sprawniej. Warto więc poświęcić dłuższą chwilę na dobranie optymalnych wymiarów, rozdzielczości i rozszerzenia pliki, aby zachować jak najlepszą jakość obrazu przy możliwie najmniejszym rozmiarze dokumentu .Wynik operacji powinien dać efekt w postaci zmniejszenia pliku przy zachowaniu walorów użytkowych. Zespół opisanych powyżej czynności jest nazywany kompresją.

Optymalizacja zdjęć a pozycja w wyszukiwarkach

Bardzo często, podczas pobierania zdjęcia ze strony internetowej, można natknąć się na plik, który jest opisany losowym ciągiem znaków, które nie trzymają się kupy. Niewiele osób wie o tym, że prawidłowe opisywanie plików znajdujących się na witrynie może zdecydowanie ułatwić proces pozycjonowania strony internetowej. Opis pliku graficznego jest tak samo ważny jak treść strony. Im więcej zawiera słów kluczowych, tym lepiej. Efektem aranżacji przemyślanego nazewnictwa zdjęć może być nadanie im wysokiej pozycji na przykład podczas wyszukiwania danej frazy w Google Grafika.

ShortPixel to sprawne narzędzie do kompresji zdjęć

Kompresja zdjęć jest bardzo dobrze przeprowadzana przez wtyczkę WordPress o nazwie ShortPixel. Jej zadanie polega na sprawnym przetwarzaniu wybranych zdjęć, dzięki czemu objętość pliku zostaje możliwie zmniejszone, jednak zachowana jest dobra jakość zdjęcia. Jest to zatem rewelacyjna propozycja dla administratorów prowadzących na przykład blogi fotograficzne lub witryny bogate w fotorelacje z rozmaitych imprez okolicznościowych czy wydarzeń kulturalnych. Jednak wszechstronność ShortPixel decyduje o tym, że mogą z niej korzystać nawet ci użytkownicy, którzy na co dzień nie muszą aktualizować swojej oferty graficznej w obszarze witryny internetowej.

Główne zalety ShortPixel

Wtyczka WordPress o nazwie ShortPixel posiada szereg bardzo cennych zalet, które ułatwiają optymalizację treści internetowych. Dla przedstawienia wszechstronności tego rozszerzenia wystarczy przytoczyć kilka z nich:
– brak limitu rozmiaru kompresowanych plików,
– bezproblemowa współpraca z plikami GIF, JPG, PNG i PDF,
– współpraca z oprogramowaniami wprowadzającymi znaki wodne,
– kompatybilność z wielojęzycznymi wtyczkami WPML,
– zdjęcie skompresowane może być odzyskane,
– tworzenie raportów dotyczących aktywności co 40 dni,
– współpraca z rozszerzeniami ułatwiającymi tworzenie galerii i slajdów,
– opcja kompresji bez ingerencji w jakość zdjęcia,
– konwersja pliku z CMYK do RGB – poszerzenie gamy kolorów,
– pracuje dobrze ze stronami HTTP i HTTPS.

Wtyczka ShortPixel może być dostosowana pod spersonalizowane wymagania klienta. Jednym ze sposobów indywidualnego przystosowania programu jest możliwość zakupu określonego pakietu, oferującego określoną moc operacyjną ShortPixel. Obecnie funkcjonują cztery dostępne pakiety:
– free: darmowy, kompresja 100 zdjęć miesięcznie,
– short: 5$/m-c, kompresja 5 000 zdjęć miesięcznie,
– large: 12$/m-c, kompresja 12 000 zdjęć miesięcznie,
– XXL: 3-$/m-c, kompresja 55 000 zdjęć miesięcznie,.

Obecność pakietu darmowego jest rozwiązaniem idealnym dla osób prowadzących blogi oraz niewielkie witryny internetowe, które nie wymagają codziennej aktualizacji dokumentacji graficznej. Wartym odnotowania jest również fakt, iż producent przewidział dla stałych klientów usługi ShortPixel specjalne kupony, które pozwalają na powiększenie przepustowości danego pakietu o dwadzieścia pięć procent!

ShortPixel a inne wtyczki do WordPress

ShortPixel zdecydowanie wyróżnia się na plus na rynku programów służących do optymalizacji internetowej dokumentacji fotograficznej. Ogromną zaletą wtyczki jest fakt, iż może ona współpracować z tysiącami innych rozszerzeń dostępnych dla użytkowników oprogramowania WordPress, co od razu dyskwalifikuje pewne grono potencjalnych konkurentów ShortPixel.

Warto również wspomnieć jeszcze raz o możliwości pobrania pakietu darmowego, co również nie jest spotykane u większości konkurencji. ShortPixel jest zatem najatrakcyjniejszym programem dla osób, które nie zajmują się na co dzień moderowaniem treści internetowych.

Jednak największym atutem stanowiącym o przewadze opisywanej wtyczki są znakomite rezultaty jej pracy. Umożliwia ona zdecydowane zmniejszenie objętości pliku przy jednoczesnym zachowaniu wysokich walorów graficznych. Czyni to ją wtyczką o wiele bardziej wydajną, aniżeli produkty konkurencyjne, takie jak np.Imagify, Kraken, WP Smush, EWWW.

Podsumowanie

Przedstawione argumenty stanowią wystarczającą zachętę ku temu, aby stać się beneficjentem usług rozszerzenia WordPress o nazwie ShortPixel. Gwarantuje ono maksimum wydajności w atrakcyjnej cenie oraz otwiera możliwość współpracy z całą gamą wtyczek dedykowanych stronom internetowym funkcjonującym w oparciu o WordPress.

Dołącz do grona 80 000 zadowolonych użytkowników, którzy codziennie korzystają z ShortPixel. Przystąpienie do tej grupy na pewno zagwarantuje Ci satysfakcję i ogromne korzyści dla prowadzonej przez Ciebie witryny, która zyska na walorach estetycznych oraz zdobędzie większą popularność wśród internautów. Wszystkie wymienione walory wtyczki stanowią również niezbity dowód jej przewagi, nad produktami oferowanymi przez konkurencję.

Do zleceniodawcy: bardzo serdecznie przepraszam za opóźnienie w realizacji zlecenia. W trakcie pierwszej próby wypełniania zamówienia i wysłania gotowej pracy, z niewiadomych przyczyn doszło do wylogowania mnie z sewrisu, na skutek cała moja praca przepadła. Bardzo proszę o wyrozumiałość i chwilę cierpliwości. Druga część zlecenia zostanie wysłana za maksymalnie 1h. Bardzo przepraszam za zaistniałą sytuację.