Praca jako kierowca taksówki w dzisiejszych czasach nie jest zbyt dochodowa jeśli jeździmy w jakiejś regionalnej korporacji taksówkarskiej. Jeśli chcemy spróbować swoich sił w jeździe jako kierowca to warto skorzystać z możliwości jakie daje usługa Bolt (Taxify). Dzięki niej zarabianie staje się znacznie łatwiejsze, a dochody mogą być naprawdę zadowalające. Klienci przekonują się do tego typu usług dlatego tym bardziej warto się nimi zainteresować!

Jak kierowcy korzystają z aplikacji do przewozu?

Przede wszystkim musimy posiadać telefon komórkowy i zainstalować na nim aplikację Bolt (Taxify). Konieczne jest zalogowanie się na koncie użytkownika, a do tego musimy się zarejestrować. Kierowcą może zostać każdy, kto posiada działalność gospodarczą polegającą na przewozie osób.

Aplikacja mobilna jest naprawdę bardzo łatwa w obsłudze. Intuicyjne menu nie powinno nikomu sprawić problemów. W momencie, gdy ktoś zamówi przejazd informację otrzymają kierowcy, którzy znajdują się najbliżej. Wystarczy, że kierowca zatwierdzi przejazd i nawigacja w telefonie poprowadzi go do oczekującego na przejazd klienta. Dalsze kroki są już bardzo podobne. Po tym, gdy podejmiemy pasażera nawigacja będzie prowadzić do miejsca docelowego. Dzięki czemu unikniemy problemu jakim jest brak obeznania w topografii miasta, a także klient nie będzie czuł się oszukany. Po zakończonym przejeździe środki pieniężne zostają przesłane z konta pasażera na profil kierowcy.

Jak widać aplikacja jest dużym ułatwieniem i dzięki jej możliwością niemal każdy z nas może spróbować swoich sił jako kierowca oferujący przewozy.

Czy jest jakiś limit przewozów w Bolt?

Niektóre osoby, które są zainteresowane pracą jako kierowca Bolt (Taxify) zastanawiają się nad tym czy są jakieś limity co do ilości godzin spędzonych za kierownicą. Zresztą klienci również chcieliby wiedzieć, czy przypadkiem kierowca nie jeździ 24 godziny na dobę, aby zarobić jak najwięcej.
Prawda jest taka, że można jeździć ile się tylko chce ile tylko mamy siły. Na różnego rodzaju portalach internetowych można zobaczyć filmiki, w których kierowcy chwalą się zarobkiem za przepracowaną noc, a czasem za całą dobę. Niektórzy zarabiają nawet 600-800 złotych za 24 godziny jazdy. Czy jest to sporo? Raczej tak!

Jeśli więc mamy chęci i sporo siły, to dzięki pracy za pomocą usługi Bolt (Taxify) możemy zarobić naprawdę pokaźne sumy pieniędzy. Oczywiście trzeba od zarobku odliczyć pieniądze na paliwo i eksploatację pojazdu, a także kwotę na podatki i opłaty związane z działalnością gospodarczą. Wiele osób myśli, że za jeździć w usłudze Bolt (Taxify) czy Uber można bez licencji na przewóz osób i bez działalności gospodarczej. Swego czasu zresztą sporo osób w ten sposób świadczyło usługi za pomocą tych aplikacji. Dziś jednak jest to bardzo napiętnowane i kontrolowane przez odpowiednie służby. Niemal każdego miesiąca organizowane są różnego rodzaju prowokacje, które mają za zadanie wykryć takich nieuczciwych kierowców i ich ukarać. Nie warto ryzykować!

Zarobek, na który możesz liczyć!

Kwota jaką można zarobić na przewozie osób zależy od tego ilu pasażerów podejmiemy i jak dalekie trasy przejedziemy. Jest to zresztą jak najbardziej oczywista sprawa. Jak już wcześniej wspomniano można za dobę zarobić nawet 800 złotych. Taka normalna kwota to jednak około 300-350 złotych, jeśli będziemy jeździć przez około 8-10 godzin w ciągu dnia.

Co jakiś czas organizowane są promocje, na których zyskują nie tylko klienci, którzy chcą skorzystać z możliwości przejazdu, ale również kierowcy. Na przykład do każdego przejazdu dostają dodatkową kwotę pieniędzy. Jest tak szczególnie wtedy, gdy w danym mieście organizowana jest jakaś impreza masowa, na którą przyjadą goście z całego kraju, a czasem i ze świata.

Sporo można zarobić również wtedy, gdy usługa wkracza do nowego miasta. Wtedy usługodawca oferuje dodatkowy dochód dla kierowców ale również darmowe przejazdy, bądź kupony rabatowe dla nowych użytkowników. Gdzie można znaleźć taki kupon rabatowy?

Kupony możemy znaleźć na mailu, który został podany podczas rejestracji konta użytkownika. Warto również przeglądać fora internetowe, gdzie internauci z różnych źródeł otrzymują kody rabatowe i podają je do publicznej wiadomości. Zresztą pracownicy Bolt (Taxify) również robią to poprzez oficjalne kanały dystrybucji, ponieważ firma zyskuje na tym, że więcej osób chce skorzystać z jej oferty.

Bolt (Taxify) a inne aplikacje tego typu

Wszystkie usługi tego typu oferują zniżkę nawet 50%, gdy wchodzą do jakiegoś miasta. Bolt (Taxify) na tle konkurencyjnych aplikacji nie różni się zbyt wiele. Głównie rabatami, kuponami oferowanymi dla swoich klientów.

Największym konkurentem Bolt (Taxify) jest Uber. Osoby korzystające z tego typu aplikacji mobilnych, które oferują możliwość zamówienia transportu, bardzo często korzystają z co najmniej kilku usług. Robią to, ponieważ mają możliwość zamówienia przejazdu w najniższej w danym momencie cenie. Każda usługa ma swój cennik. W niektórych przypadkach cena za przejazd zależna jest od miejsca, w którym się znajdujemy, pory dnia lub nocy, a także trasy jaką chcemy przejechać. Warto dlatego posiadać w swoim telefonie komórkowym kilka aplikacji, które służą do zamawiania transportu i sprawdzać, która w danym momencie może nam zaoferować najtańszą ofertę. Po co przepłacać, skoro mamy pod ręką takie możliwości?

Ilu kierowców jeździ w danym mieście?

Jeśli ktoś planuje rozpoczęcie pracy jako kierowca Bolt (Taxify), to warto zrobić to już w momencie, gdy usługa wkracza do kolejnego miasta. Im mniejsza ilość kierowców tym lepsze zarobki, ponieważ zleceń jest bardzo dużo. Gdy liczba kierowców wzrośnie, to podejmowanie zleceń będzie trudniejsze, ponieważ chętnych kierowców będzie więcej. Zazwyczaj jest tak, że w pierwszej fazie wkraczania aplikacji na rynek danego miasta kierowców jest około 1000. Tak było na przykład w Trójmieście, gdy aplikacja zaczęła być oferowana w tym mieście. Na tak duży obszar jest to naprawdę mała liczba kierowców więc praktycznie co chwilę można liczyć na nowe zlecenia. Z czasem im więcej będzie kierowców, tym zarobki mogą maleć.

Jeśli nie masz jeszcze konta Bolt to wykorzystaj kupon rabatowy https://www.kupony.org/sklep/bolt/. Pozostałe kody rabatowe do Taxify dostępne są na stronie https://www.kupony.org/sklep/taxify/.