Obecnie bardzo często wiele osób wybiera się w dalekie podróże. Nic w tym dziwnego, ponieważ w dzisiejszych czasach bardzo wiele osób naprawdę dobrze zarabia i w porównaniu z ubiegłym stuleciem nie tylko stać nas na to, ale dodatkowo mamy możliwość odwiedzania licznych państw praktycznie posiadając tylko dowód osobisty. Z pewnością otwarte granice w Europie przyciągają wielu turystów do licznych europejskich stolic oraz miasteczek. Jednak warto pamiętać, aby nie tylko zaplanować sobie odpowiednio taką podróż, ale także zadbać o odpowiedni nocleg. Zatem gdzie warto nocować?

Odpowiedni nocleg to podstawa

Istotnie w dzisiejszych czasach podróżowanie wcale nie jest takie trudne. Granice w szczególności w Europie są otwarte, tym samym możemy przemieszczać się pomiędzy wybranymi państwami tylko posiadając ze sobą dowód osobisty. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, iż aby nasza podróż była naprawdę komfortowa, warto odpowiednio wcześniej zadbać o właściwy nocleg. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z serwisu Airbnb. Coraz więcej osób decyduje się właśnie na skorzystanie z takiej oferty, ponieważ często wynajem pokoju w hotelu wiąże się z naprawdę wysokimi opłatami. Zatem, aby tego uniknąć, powinniśmy choć raz wypróbować Airbnb. Więc na czym polega działanie tego serwisu? Jakie są jego największe zalety?

Coraz chętniej wybierane Airbnb?

Na całym świecie serwis Airbnb cieszy się bardzo dużą popularnością. Warto wiedzieć, że nie jest to nic innego jak specjalna strona internetowa, na której wielu prywatnych właścicieli nieruchomości umieszcza przykładowo zdjęcia mieszkań, pokojów, a nawet domów i kolejno oferuje ich wynajem na krótki okres czasu. Jest to bardzo wygodne, aby przykładowo na czas zwiedzania danej okolicy u kogoś zamieszkać.

Rejestracja w serwisie jest bardzo prosta. Należy wypełnić jedynie odpowiedni formularz, gdzie podamy nasze dane osobowe i kolejno niezbędne będzie dodatkowo podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu. W celu weryfikacji naszego profilu możemy użyć między innymi portalu społecznościowego Facebook. Nie powinniśmy zapominać także o tym, że w Airbnb wymagane jest także podanie numeru karty płatniczej. Tylko dzięki temu będziemy mogli dokonać zapłaty za nocleg.

Airbnb posiada też swoje wady

Niestety dużą wadą tego serwisu jest fakt, iż za nocleg będziemy musieli zapłacić z góry. Tym samym jeżeli chcemy na przykład zrezygnować z takiego noclegu, pieniądze mogą nie być nam zwrócone. Jednak w dużej mierze może to być uzależnione od konkretnej oferty, z której chcemy skorzystać. Nie powinniśmy zapominać jednak, że Airbnb ma więcej zalet, niż wad. To właśnie w tym serwisie można z powodzeniem wynająć lokum w bardzo atrakcyjnej lokalizacji za niską cenę. Standard takiego pokoju lub też mieszkania często jest bardzo wysoki i z pewnością nie wydalibyśmy tak mało w przypadku opłacenia pokoju w hotelu.

Każdy nowy użytkownik może liczyć także na kupon powitalny, uprawniający do 10% zniżki podczas pierwszej transakcji. Do opłat dolicza się także koszt sprzątania, jak również opłatę serwisową, ich wysokość jest różna w zależności od danej oferty. W przypadku dłuższych pobytów również możemy liczyć na atrakcyjne zniżki. Dobre lokum w Airbnb można znaleźć na podstawie ocen użytkowników. Korzystaj z nich, czytaj, nie rezerwuj niczego na szybko i nie baw się w sapera wynajmując „wyjątkowe znalezisko” bez opinii gości. Pośpiech i liczenie na okazje nie popłacają. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule https://www.kupony.org/blog/kupon-airbnb-najlepszym-sposobem-na-jeszcze-tansze-zwiedzanie-swiata/.

Nie baw się w sapera, rozwaga popłaca

Zdecydowanie powinniśmy pamiętać o tym, że wybór odpowiedniego noclegu wcale nie jest taki trudny. Jeżeli decydujemy się przykładowo na wyjazd za granicę powinniśmy pamiętać o tym, że bardzo ważne jest między innymi sprawdzenie dzielnicy, w jakiej ten nocleg się znajduje. Jest to bardzo istotne, ponieważ tylko dzięki temu tak naprawdę mamy możliwość wyboru dobrego noclegu. Jak powszechnie wiadomo, w szczególności w dużych, europejskich miastach, nie każda dzielnica cieszy się popularnością i czasem są takie miejsca, do których po prostu nie warto zaglądać, a przede wszystkim nie wynajmować tam noclegu.

Obecnie w internecie mamy bardzo wiele różnorodnych propozycji noclegów, nawet siedząc przed komputerem w swoim domu możemy bardzo dobrze zaplanować taki wyjazd łącznie z bazą noclegową. Jednak często wynajmując nocleg od prywatnej osoby może okazać się, że zostaniemy oszukani. Dlatego takie transakcje należy przeprowadzać jedynie za pośrednictwem renomowanych serwisów, takich jak przykładowo Airbnb. Dzięki temu mamy pewność, że przykładowo przyjeżdżając na dane miejsce faktycznie łóżko będzie na nas czekało i nie staniemy się ofiarami oszustwa, gdzie po przyjeździe może okazać się, że żadnej rezerwacji tam nie ma.

Popularność Airbnb nie wzięła się znikąd

Z tego powodu Airbnb na całym świecie cieszy się bardzo dużą popularnością. Powinniśmy pamiętać jednak o tym, że nie jest to zwykły serwis, w którym znajdziemy liczne noclegi oferowane przez firmy. Jest to platforma, na której prywatne osoby fotografują swoje domy, mieszkania lub też pojedyncze pokoje i oferują nam nocleg. Bardzo wielu turystów jednak zastanawia się nad tym, czy taka forma noclegu naprawdę jest w pełni bezpieczna?

Nie powinniśmy się w tym przypadku niczego obawiać, ponieważ Airbnb to już sprawdzona na całym świecie marka. Ponadto użytkowników, tak samo jak wynajmujących można w tym serwisie bardzo łatwo zidentyfikować i tym samym na pewno nie będzie takiej sytuacji, gdy wykupimy jakiś nocleg i okaże się, że nas oszukano. W tym przypadku Airbnb to serwis, który jest praktycznie rzetelnym pośrednikiem pomiędzy osobą wynajmującą dane lokum a właścicielem nieruchomości. Jest to bardzo popularny sposób na znalezienie w szczególności komfortowego noclegu za granicą.

Tanie noclegi? Ekskluzywne oferty? To Airbnb!

Coraz więcej osób w ostatnim czasie decyduje się właśnie na Airbnb, ponieważ można znaleźć tam naprawdę atrakcyjne noclegi w niskich cenach, które często są dostępne nawet w centrum miasta. Nie powinniśmy zapominać także o tym, że dla zalogowanych użytkowników, którzy po raz pierwszy decydują się na wynajem noclegu, czeka atrakcyjny kupon rabatowy. Warto więc jeszcze przed swoim wyjazdem poszukać noclegu na Airbnb i po przyjeździe cieszyć się z komfortowego noclegu w dobrej lokalizacji, jak również atrakcyjnej cenie. Są to zdecydowanie tanie noclegi, do których z pewnością będziemy z miłą chęcią wracać, jeżeli choć raz skorzystamy z takiej oferty.

Jeżeli jeszcze nie masz konta na Airbnb to z pewnością spodoba Ci się fakt, że możesz wykorzystać kupon rabatowy i wyruszyć w pierwszą podróż jeszcze taniej. Sprawdź https://www.kupony.org/sklep/airbnb/.